Fotograf - fotografia ślubna Zielona Góra, Żary

Jeżeli nie widzisz tutaj odpowiedzi na pytania które Cię nurtują, wtedy możesz wysłać pytanie przy pomocy formularza kontaktowego. Oczywiście możesz po prostu do mnie zadzwonić i odpowiedź uzyskasz natychmiast.

Na najczęściej zadawane pytania odpowiadam na tej stronie aby ułatwić między nami komunikację. Tematyka tego działu dotyczy zdjęć ślubnych ponieważ tu rodzą się rozmaite pytania. Jako fotograf i autor wszystkich zdjęć jakie zamieszczam na tej i innych stronach jestem w stanie odpowiedzieć na każde Twoje pytanie odnośnie fotografii.

Faq - odpowiedzi na pytania

Kiedy należy zamówić fotografa na ślub?

Zamów fotografa na ślub zaraz gdy tylko poznasz termin ślubu. Pamiętaj że fotografowie często mają zamówione terminy na kilka miesięcy wcześniej.


Jak zarezerwować termin?

Po pierwsze telefon do mnie, podpisanie umowy i wpłata zaliczki. Jeżeli komuś bardzo zależy na szybkiej rezerwacji terminu, wystarczy wykonać przelew z ustaloną telefonicznie kwotą.


Jak możemy wybrać fotografie do albumu?

Po ślubie, przeważnie kilka dni po uroczystościach spotykamy się i wybieramy zdjęcia.


Czy możemy otrzymać nieobrobione zdjęcia?

Zdjęcia RAW można zakupić zamawiając "Cyfrowe Archiwum", sprawdz w cenniku.


Czy zdjęcia poddawane są obróbce?

Każde zdjęcie, które otrzymujecie jest poddawane standardowej obróbce, a często poważnym zabiegom nadającym zdjęciom specyficznego charakteru.


Ile będziemy czekać na zdjęcia?

Czas oczekiwania na zdjęcia to zwykle do 21 dni roboczych. To jest czas potrzebny na selekcję zdjęć, retusz i dalszą obróbkę graficzną, zamówienie albumów, odbitek, zaprojektowanie i wydrukowanie fotoksiążki itd.


Czy posiada Pan ukończony kurs liturgiczny pozwalający fotografować w kościele?

Tak


Czy do ceny zdjęć doliczam koszty dojazdu?

Koszt przejazdu doliczam powyżej 60 km.


Kiedy odbywa się sesja plenerowa?

Każdorazowo umawiamy się co do dnia plenerowej sesji ślubnej, sesja plenerowa w dniu ślubu jest w cenie każdego pakietu. Można też zamówić sesję plenerową innego dnia niż ślub. Możemy wtedy, w czasie pleneru skupić się wyłącznie na zdjęciach plenerowych.


Do której godziny fotografuję na weselu?

Standardowo zostaję do końca oczepin, zwykle do 1 w nocy, ostatecznie jednak godzina jest ustalana indywidualnie w podpisanej umowie.


Czy warto zamawiać sesję narzeczeńską?

Oczywiście tak, tym bardziej że pierwsza sesja narzeczeńska jest zupełnie bezpłatna. Sesja ta pozwala poznać fotografa i przełamać stres związany z byciem fotografowanym. Taka sesja przynosi korzyści w dniu ślubu. Państwo Młodzi czują się pewniej, a zdjęcia stają się bardziej naturalne. Podczas tej sesji uzyskacie ode mnie praktyczne uwagi które są pomocne podczas ślubu.


Musimy wybrać kamerzystę lub fotografa, jaki wybór będzie najlepszy?

Jeśli musicie wybierać, to weźcie dobrego fotografa dlatego że zdjęcia ze ślubu ogląda się częściej i w różnych sytuacjach. Zdjęcia w Fotoksiążce, w albumie fotograficznym, w galerii internetowej, wysyłane rodzinie jako pojedyncze zdjęcia a także jako Fotokast, czyli nowoczesnej formie prezentacji.


Czy w ogóle potrzebujemy zdjęć ze ślubu?

Teoretycznie ktoś z gości może wykonać zdjęcia, jednak pamiętajcie że jakość tych zdjęć prawdopodobnie będzie nie najlepsza, a tu przecież chodzi o jeden z najważniejszych dni w waszym życiu. Pamiętajcie, że powtórek ze ślubu nie ma.

 

Zamów profesjonalne zdjęcia

Gdy mam czas, dodaję do działu "Pobierz" nowe zdjęcia, przydatne zdjęcia wysokiej jakości które można wykorzystać w dowolnych celach komercyjnych i prywatnych. Jeżeli poszukujesz jakiś zdjęć a nie ma takich na mojej stronie - skontaktuj się ze mną. Można zamówić wykonanie zdjęć dokładnie takich jakich szukasz.

Preferowany sposób kontaktu: Telefoniczny, następnie w zależności od zlecenia osobisty.